>

 
Podstawowe informacje Personel Żłobka Grupy wiekowe dzieci Zasady rekrutacji Pobierane opłaty Dodatkowe zajęcia Galeria zdjęć Opinie o placówce

Zasady przyjęcia dziecka do żłobka

Aby zapisać dziecko należy wcześniej pobrać, wypełnić i dostarczyć do żłobka "Wniosek o przyjęcie dziecka" (pobierz wzór PDF, DOC). Wnioski wydawane są również w administracji żłobka w godzinach 800-1600.


Warunkiem przyjęcia dziecka do żłobka jest:
  • Zaświadczenie lekarskie potwierdzające stan zdrowia dziecka (tzw. zdolność lekarska);
  • Zaświadczenie lekarskie o rodzaju diety - w przypadku wskazań diety eliminacyjnej.


Adaptacje

Pierwsze przybycie dziecka do żłobka następuje po uprzednim umówieniu się rodziców z opiekunką grupy. Okres adaptacji jest indywidualny dla każdego dziecka i uzależniony od specyficznych cech dziecka. Trwa przeciętnie od 2 tygodni do 1 miesiąca. Wprowadzanie na grupę dziecięcą rozpoczyna się w obecności dorosłej osoby bliskiej i stopniowo przedłuża się. Gdy dziecko pozna otoczenie, salę i ciocie, rodzice (opiekunowie) stopniowo wycofują się. Czas pobytu ulega stopniowemu wydłużaniu.


Jeśli chcecie Państwo przekonać się czym jest żłobek i na czym polega praca z małym dzieckiem, zapraszamy. Każdy z Państwa maże obejrzeć placówkę, małe dziecko może wziąć udział w zajęciach otwartych (40 minut we wtorki i czwartki). Zapraszamy także na Dni Otwarte Żłobka.


Kolejka PIKO... kliknij!